Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig 3. Grupta mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı Adıyaman ilinde oynanan final karşılaşmalarının ardından 1. Lige yükseldi.
Yeni Mahalle Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalar 2 grup halinde yapıldı.
1.Grupta Sorgun Belediyespor, Sungurlu Belediyespor, Saint Joseph ve Seyhan Belediyespor takımları karşı karşıya gelirken, 2. Grupta Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor, Milas Belediyespor, Maliye İhtisas, Melikgazi Belediyespor takımları mücadele etti.
Sorgun Belediyespor oynadığı üç maçı da set vermeden 3-0 lık sonuçlarla kazanarak final grubunun en başarılı takımı olurken, Sungurlu Belediyespor 6 puanla bu grupta ikinci olarak 1. Lige yükselme başarısı gösterdi.
Finallerin diğer grubunda ise oynadığı üç maçta iki set veren Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor 9 puanla ilk sırayı, 6 puanla Milas Belediyespor ise ikinci sırayı alarak bir üst ligde mücadele etme hakkı kazandı.
Finaller sonrasında bir açıklama yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 2. Ligde ilk yılları olmasına rağmen, finallerde büyük bir başarı sergileyerek oynadığı tüm maçları 3-0 kazanan Sorgun Belediyespor Voleybol takımının TVF 1. Lige çıkmasının büyük bir başarı olduğunu ve bu başarıda emeği geçen teknik heyet, yönetici ve tüm oyuncuları kutladığını söyledi.
Gelecek yıl ilk hedeflerinin ligde iyi bir yer edinmek olduğunu vurgulayan Şimşek, bunun için önce iyi bir hoca ve ardından yurt dışından iki iyi voleybolcu ile yurt içinden 5-6 oyuncu transfer etmeyi düşündüklerini dile getirdi.
Karşılaşmaların ardından düzenlenen kupa ve ödül töreninde; TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Voleybol Erkekler 1. Ligi’ne yükselme başarısı gösteren takımlara  kupa ve madalyalarını takdim etti.