Valimiz Sayın Kadir Çakır, bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilçemize ziyarette bulundular. İlk olarak Kaymakamlığımıza ve sonrasında Sorgun Belediyesine ziyarette bulundular. Kaymakamımız Sayın Mustafa Altıpınar ve Belediye Başkanı Murat Gürbüz’den ilçe ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 
 
        ​ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
 
        Vali Çakır, kaymakamlık ve belediye ziyaretinin ardından, Şehit Hamza Uludağ Anaokulu'na geçerek minik öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Vali Çakır, öğrencilere nasihatlerde bulundu.
 
        HALK EĞİTİM MERKEZİ ZİYARET EDİLDİ
 
        İlçemiz  Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Vali Çakır, açılan kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
        FEN LİSESİNDE İNCELEMEDE BULUNULDU
 
        Vali Çakır, Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nde incelemelerde bulundu. Okulda yeni açılan laboratuvarları ve sınıfları gezen Vali Çakır, okulun pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet edip derslerinde başarılar diledi.
 
        JEOTERMAL SU TESİSİ GEZİLEREK BİLGİ ALINDI
 
        Sorgun İlçesi'nin en önemli yer altı kaynaklarından biri olan Jeotermal Su Tesisi'nde incelemede bulunan Vali Kadir Çakır, evlerin ısınma sisteminde kullanılan sıcak su ve tesis hakkında bilgi aldı.
 
        ​DOMATES SERALARINDA İNCELEME YAPILDI
 
        Vali Kadir Çakır, son olarak ilçede jeotermal sıcak su ile topraksız domates üretimi yapılan seraları gezerek incelemede bulundu.
 
 
      Ziyaret sonunda Valimiz Sayın Kadir Çakır'a Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar tarafından ilçemiz Halk Eğitim Müdürlüğünde yapımı tamamlanan hediyeler takdim edildi.