SORGED Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Orta Anadolu Kalkınma Ajansınca finanse edilen "Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi" isimli projenin sözleşmesi imzalandı.
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Başkanı Halil Uğuz Bu eğitim programı ile 18-30 yaş arası hedef kitlenin örgütlenme, sivil toplum bilinci, örgütlenme çeşitleri, gönüllülük bilinci konularında farkındalık kazanarak; aktif vatandaş olarak gönüllü faaliyetlere katılım oranlarının arttırılmasının amaçlandığını söyledi.
Uğuz, eğitim programında katılımcılar tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlanacağını vurguladı.
Yapılacak eğitimle gönüllülerin, derneğin amaçlarını benimseyeceklerinin altını çizen Uğuz “Eğitime katılacak bireyleri, faaliyetlerimizin verimli hale gelmesinde, derneğimizin bir temsilcisi olduğunun bilincinde hareket ederek, derneğimiz için fikirler üretmeyi ve derneğimizin etkinlik gösterdiği alanlarda daha çok bilgi sahibi olmaları ve katkı sağlamaları beklenmektedir.
Toplumsal fayda sağlamayı amaçlayan derneğimizin hedeflerine ulaşabilmesi, kaliteli bir hizmet sunabilmesi ve sürdürülebilirliğini sağlaması için sahip olduğu gönüllü kaynağa azami ölçüde özen göstermesi ve gönüllü kaynağın kuruluşa olan bağlılığını artırmak ve daha etkili çalışmasını sağlamak adına gönüllü yönetimi sürecini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu eğitimle birlikte derneğimizin tüm bu hedeflerine ulaşması amaçlanmaktadır” dedi.
Uğuz, bu eğitim kapsamında dernek gönüllülerinden 30 gence 4 gün boyunca 32 saat Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi eğitimi verileceğini sözlerine ekledi.